22 czerwca 2024

Jak schudnąć 8 kg w tydzień stosując dietę indyjską?

Jedz dużo owoców i warzyw – to najczęstszy apel o zdrowe odżywianie. Z drugiej strony diety często są uważane za niezdrowe i niebezpieczne, ponieważ dostarczają niewystarczającej ilości witamin i składników odżywczych. Jak zdrowo i skutecznie schudnąć?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z problemem dodatkowych kilogramów. Niestety niektórzy wybierają niezdrowe metody odchudzania, takie jak post. Jednak z dietą indyjską można schudnąć nawet 8 kg w tydzień. Ta dieta usuwa toksyny z organizmu, zmniejsza tkankę tłuszczową oraz przywraca energię i witalność. Przede wszystkim aby dieta przynosiła oczekiwane efekty, ważne jest aby nie spożywać alkoholu. Alkohol wpływa na syntezę białek i sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie. Po drugie – musisz wypijać do 10 szklanek wody dziennie. To przyspieszy metabolizm i pomoże pozbyć się dodatkowych kilogramów. Jednocześnie aby dieta działała idealnie, należy ćwiczyć co najmniej 45 minut dziennie.

Co spożywać? W dniu pierwszym jedz tylko owoce. Możesz jeść dowolne owoce, oprócz winogron, bananów i mango. Pamiętaj aby w swojej diecie uwzględnić arbuza, pomarańcze, jabłka, granaty i truskawki. Możesz ich spożywać tyle, ile chcesz. W dniu drugim powinnaś jeść tylko gotowane lub surowe warzywa. Możesz nawet rozpocząć dzień od gotowanych ziemniaków. W ten sposób zapewnisz swojemu organizmowi wystarczającą ilość energii i węglowodanów. Włącz do diety dużo zielonych warzyw. W dniu trzecim należy połącz produkty z pierwszego i drugiego dnia. Musisz więc jeść zarówno owoce, jak i warzywa. Ale nie jedz ziemniaków. Jeśli pierwszego dnia unikałaś bananów, to możesz zjeść je czwartego dnia. Możesz nawet wypić do 4 szklanek mleka. Dzień szósty różni się nieco od dnia piątego, możesz jeść kapustę, twarożek i inne warzywa, ale bez pomidorów. Możesz z nich zrobić pyszną zupę. Nie zapomnij pić wody. Ostatni dzień diety jest również najważniejszy. Możesz pić świeżo wyciskany sok, zjeść filiżankę brązowego ryżu oraz dowolne warzywa.

Unikaj kawy i herbaty, spróbuj zwiększyć spożycie wody do około 15 szklanek. Dzięki tej diecie, być może za tydzień osiągniesz wynik.