15 kwietnia 2024

Top 6 gier, które pomogą Ci utrzymać zdrową dietę

Dieta to coś, co powinno być idealnie skomponowane z naszym ciałem. Zależna jest od stanu naszego zdrowia w tym przebytych chorób. Co więcej, konieczne jest, aby pełniła również funkcję profilaktyczną, czyli zapobiegającą pojawianiu się dolegliwości. Wbrew powszechnej opinii nie powinna dotyczyć wyłącznie osób zmagających się z nadwagą lub co gorsza – otyłością. Czy istnieje sposób na przyuczenie się przynajmniej podstaw tego, jak właściwie powinniśmy się odżywiać? Tak, i jest to bardzo przyjemny sposób. Z pomocą przychodzą nam gry planszowe!

Forum internetowe

Podczas niecodziennych czynności również można się czegoś dowiedzieć. Osiągniemy to, grając w gry typu multiplayer, korzystając z najlepszego kasyna internetowego lub po prostu pytając bezpośrednio użytkowników forum, którym dietetycy dobrali dietę. Nie bójmy się korzystać z okazji. Jest trafne powiedzenie, że do odważnych świat należy. Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie można wierzyć każdemu człowiekowi na słowo. Łatwiej jednak jest weryfikować dane czy są zgodne ze stanem faktycznym, zamiast mieć wiedzę na poziomie 0.

Sprawdzone gry na odchudzanie

Wiele osób poleca top gry i aplikacje mobilne, które pomogą w zachowaniu odpowiedniej diety:

  • Yazio
  • Runtastic
  • Schudnąć w 30 dni!
  • Fitatu.

Rozmowa w kasynie

Dość dziwacznym, ale przynoszącym pozytywne efekty sposobem na zebranie cennych informacji, bez względu na tematykę jest odwiedzenie kasyna stacjonarnego. Dlaczego właśnie tam warto iść? No cóż… Przebywają tam setki ludzi i istnieje choćby cień szansy, że odkryjemy kogoś, kto zna się na dietetyce. 

Nawet barman jest taką osobą. Jego obserwacja otoczenia potrafi być bardzo pomocna. Dzięki tej umiejętności łatwo wyciąga wnioski. Zna klientów, a Ci często zwierzają się z tego, co ich trapi. Same zalecenia klientów dotyczące tego, co w potrawie, a raczej napoju znaleźć się nie może, poparte tłumaczeniem się fatalnym stanem swojego zdrowia pozwala na wysnucie zasad rządzących dobrym zdrowiem.

Wiesz co jesz?

Gra planszowa o tym tytule polega na skompletowaniu 5 kart z posiłkami. Zwycięży ten, którego menu okaże się bardziej wartościowe. W trakcie gry zapoznajemy się z poszczególnymi produktami, co już daje nam początkową wiedzę. Od czegoś trzeba zacząć.

Dietek — odchudzanie stworka

Jest to nasza ulubiona propozycja. To bardziej rozwinięta gra. Naszym Celem jest odchudzenie uroczego, zielonego stworka. Karty, na których znajdują się poszczególne produkty żywnościowe, służą do ustalania diety dla zmagającego się z nadwagą Dietka. 

Nie jest to takie proste, jak się wydaje. Dodatkowo mamy możliwość wysłania go na siłownie, jogging lub też pozwolić mu wylegiwać się na kanapie albo bawić się na przyjęciu urodzinowym. Waga pozwala nam sprawdzić w trakcie gry czy dieta przynosi oczekiwane efekty albo wręcz przeciwnie — tyjemy jeszcze bardziej. 

Gra jest dedykowana przede wszystkim dzieciom, jednak dorosłym pomaga przypomnieć sobie właściwe zasady funkcjonowania. Choćby dlatego, że z tyłu karty pokazana jest kaloryczność produktu. Kto wie? Może sami sobie ustalimy dietę odpowiadającą naszemu zapotrzebowaniu energetycznemu? Oczywiście nie będzie to tak dokładne i profesjonalne na poziomie dietetyka, ale za to jakie satysfakcjonujące i pożyteczne! Zdarzyć się może, że jedyny dietetyk w okolicy właśnie wziął urlop albo się przeprowadził. Wtedy koniecznie okaże się bycie zaradnym i spróbowanie wykreowania diety eliminującej nasze przykre dolegliwości, przynajmniej na pewien okres.